Wystawa Krzysztofa Gierałtowskiego w Warszawie

Krzysztof Gierałtowski portretuje rodaków od przeszło czterdziestu lat. Kolekcja wizerunków polskich osobistości “Polacy, portrety współczesne” obejmuje obecnie około 100 tys. negatywów. Na wystawie w Warszawie możemy obejrzeć m.in. archiwalne, czarno-białe portrety Leopolda Tyrmanda, Tadeusza Pióro, Erwina Axera, oraz po raz pierwszy 17 wielkoformatowych wydruków z wizerunkami m.in. Jacka Kaczmarskiego, Czesława Miłosza, Stanisława Lema, czy Leszka Kołakowskiego. Prezentacji towarzyszy 12 minutowa animacja zdjęciowa.

reklama

Po zamknięciu wystawy 3 stycznia o godzinie 18.00 rozpocznie się aukcja pojedynczych fotogramów. Licytowane będą portrety o formacie 50×60cm, sygnowane, w nakładzie 10 sztuk. Ceny wywoławcze od 2 tys. zł.

Krzysztof Gierałtowski, „Warszawiacy i inni”, Warszawa, Pałac Kultury i Nauki, sala im. Stefana Kisielewskiego. Wystawa czynna do 3 stycznia 2009 r.


10.12.2008 21:14 Aktualności,