Konkurs fotograficzny o Dolnym Śląsku

W ramach projektu „P4G – Partnerstwo na dobre”, który jest dofinansowany ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego, a realizowany przez Wydział Europejskiej Współpracy Terytorialnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego ogłoszony został konkurs fotograficzny promujący uroki Dolnego Śląska. Rozgrywany jest w następujących kategoriach: wydarzenia i imprezy; sport i turystyka; mieszkańcy; architektura i zabytki; infrastruktura i rozwój; przyroda; współpraca.

reklama

Udział w konkursie może wziąć każda pełnoletnia osoba fizyczna. Jeden uczestnik może zgłosić nie więcej niż trzy komplety zdjęć. Praca może mieć kilku autorów. Prace powinny budzić dobre skojarzenia i odnosić się do terenu Dolnego Śląska, być niepowtarzalne i oryginalne oraz być odpowiednio opisane (tytuł, miejsce, gmina, powiat, kategoria, krótki komentarz). Przyjmowane są prace na papierze fotograficznym lub w formie wydruku o formacie 15 cm x 21 cm, z informacjami na odwrocie: nazwa kategorii, tytuł zdjęcia oraz nazwa miejsca, w którym zostało zrobione; lub ich wersja elektroniczna na płycie CD, w formatach TIFF 300 DPI, rozmiar A4 oraz JPG 300 DPI, rozdzielczość 2480 pikseli x 3508 (rozmiar A4).

Nagrodzone fotografie zostaną opublikowane w albumie promującym Dolny Śląsk. Główny zwycięzca otrzyma także zaproszenie do skorzystania z 2-dniowego pobytu dla 2 osób w hotelu w miejscowości wypoczynkowej na Dolnym Śląsku. Dla pozostałych zwycięzców konkursu przyznane zostaną upominki w każdej z kategorii tematycznych, m.in. plecaki turystyczne, termosy, kubki termiczne, opaski odblaskowe etc.

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa do 9 stycznia 2009 r. Rozstrzygniecie konkursu nastąpi
dnia 16 stycznia 2009 r. a wyniki zostaną ogłoszone w terminie do dnia 20 stycznia 2009 r. Więcej informacji na www.ewt.dolnyslask.pl


22.12.2008 15:02 Aktualności,