Startuje Fundacja Archeologia Fotografii

W Warszawie powstało nowe fotograficzne miejsce – Galeria Asymetria i Fundacja Archeologia Fotografii. Nazwy obu instytucji wyraźnie nakreślają pole fotograficznych zainteresowań, odnosząc do twórczości Jerzego Lewczyńskiego i Zbigniewa Dłubaka.

reklama

Wystawą inaugurującą jest prezentacja dwóch cykli autorstwa Zofii Rydet, ujętych tytułem “Fotomontaż sentymentalny”. Są to fotokolaże “Macierzyństwo” oraz “Sentymentalna Ballada”, nad którymi autorka pracowała od lat 60., i które znalazły się w albumie “Świat uczuć i wyobraźni” (1979). Oba cykle poruszają temat zjawiska sentymentu, rozumianego jako uczucie, a nie czułostkowość.

Trzeba przyznać, że to początek działalności na najwyższym poziomie. Dalszy program galerii koncentrować się będzie na polskiej fotografii artystycznej, przede wszystkim historycznej.

Zofia Rydet, „Fotomontaż sentymentalny”, Galeria Asymetria, ul. Nowogrodzka 18a m 8 (4 piętro), Warszawa. Wystawa czynna od 16 października do 28 listopada 2008 r.


15.10.2008 14:04 Aktualności,