Joanna Rajkowska bez pracy

Joanna Rajkowska do współpracy przy swoim najnowszym projekcie zaprasza wszystkich bezrobotnych. Artystka szuka ludzi, którzy stracili pracę. Chciałaby ich poprosić o zrobienie zdjęcia swojego miejsca pracy – biurka, stanowiska, działu, budynku, zespołu; a także krótkiego opisu – co to za miejsce, jak długo tam pracowali lub np. jak stracili pracę, jak ich wyrzucono. Zakłada, że spędzali tam wiele czasu i siłą przyzwyczajenia, sympatii czy niechęci są z tym miejscem emocjonalnie (na plus lub minus) związani. Tak czy inaczej to kawał ich życia, czasu, energii. Mogą być to także zdjęcia ich samych w byłym miejscu pracy.

reklama

Zdjęcia – zapewne wybór paru z nich – będą opublikowane w najbliższym numerze Krytyki Politycznej. Mogą pozostać anonimowe, jeśli ktoś sobie tego życzy. Można je przesyłać na adres rajkowska@gmail.com do 20 stycznia 2009 r.

Więcej o projekcie i autorce na stronie www.rajkowska.com


08.01.2009 15:44 Aktualności,