Pojedynek Gigantów - warsztaty fotograficzne

W trakcie Pojedynku Gigantów jego obserwatorzy będą mieli okazję nie tylko śledzić zmagania o tytuł Mistrza Wielkiego Formatu 2008, ale również wziąć udział w warsztatach fotograficznych. Specjaliści z firm Canon, Epson, HP, Ilford oraz Fomei przybliżą uczestnikom procesy druku fotografii kolorowych oraz czarno-białych. Wytłumaczą, jak skanować i przygotowywać pliki do wydruku, aby spełniał on nasze oczekiwania. Warto zabrać ze sobą własne fotografie, które pod okiem fachowców będą mogły zostać wydrukowane na urządzeniach gigantów rynku druku fotografii.

reklama

Bardzo ważnym elementem w pracy każdego fotografa jest monitor. Stąd warsztaty dotyczące doboru odpowiedniego dla własnych potrzeb. Obecnie na rynku mamy szeroki wybór monitorów, a specjaliści firmy Eizo wytłumaczą, jak dobrać adekwatny do swoich działań i przybliżą mechanizm wyświetlania kolorów na monitorze.

Dodatkowo dowiemy się jak bezpiecznie używać oświetlenia w studiu, poznamy rodzaje lamp studyjnych, reflektorów i modyfikatorów oraz wykorzystanie właściwości oświetlenia studyjnego w fotografii portretowej. Zrozumiemy także, jak prawidłowo zrobić pomiar światła i jakie są metody pracy ze światłomierzem błyskowym dzięki specjalistom z Fomei.

16 stycznia 2009 r., godz. 18.00, Pojedynek Gigantów, Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski (sala Zygmuntowska), Warszawa, ul. Jazdów 2.