Konkurs fotografii modyfikowanej cyfrowo

Fundacja na Rzecz Rozwoju i Promocji Sztuki Wizualnej Pauza wraz z firmą Wacom ogłosiły konkurs na temat “Rzeczywistość nierzeczywista”. Konkurs skierowany jest do wszystkich fotografujących.

reklama

Wystarczy przygotować oryginalną, pomysłową pracę, na bazie cyfrowego retuszu zdjęcia i zarejestrować ją na stronie organizatorów – www.wacomy.pl/konkurs. Fotografie wyjściowe mogą być realizowane cyfrowo i analogowo. Organizatorzy dopuszczają zdjęcia wykonane aparatami kompaktowymi i telefonami komórkowymi. Kluczową sprawą jest proces późniejszego przetworzenia. Nie ma ograniczeń w stopniu modyfikacji. Do konkursu można zgłaszać m.in. montaże, fotografie z dodanymi i usuniętymi elementami, prace powstałe w drodze wielokrotnej ekspozycji. Jury w składzie Andrzej Dragan, Tomasza Opasiński i Robin Preston oceniać będzie nowatorstwo spojrzenia, dopasowanie techniki obróbki, konsekwencję oraz interpretację tematu. Nagrodą główną w konkursie jest wystawa w Galerii Pauza, profesjonalny tablet graficzny firmy Wacom. Zdobywcy drugiej i trzeciej nagrody otrzymają wysokiej klasy sprzęt.

Na konkurs zgłaszać można cykle od 6 do 18 fotografii przetworzonych cyfrowo, w terminie do 28 lutego 2009 r.


16.01.2009 22:57 Aktualności,