Zięcina Adam (rocznik 1979)

Adam ZięcinaOperator filmowy, montażysta, pedagog. Absolwent Wydziału Realizacji Obrazu Filmowego, Telewizyjnego i Fotografii w Wyższej Szkole Sztuki i Projektowania w Łodzi. W 2005 r. otrzymał Wyróżnienie Dziekana za dyplom licencjacki (praca teoretyczna “HDV system video wysokiej rozdzielczości, czyli profesjonalne narzędzia dla młodych twórców”).

W 2008 r. otrzymał Wyróżnienie Dziekana za zdjęcia w filmie “Skarby Ani K”. Wykładowca w Warszawskiej Szkole Reklamy. Montażysta filmu “One way trip” w reż. Małgorzaty Gryniewicz, nagrodzonego festiwalu “Przemoc wokół nas” w Pradze. Autor efektów specjalnych w filmie “Dziura” w reż. Marcina Koźlińskiego, wyróżnionego nagrodą za najlepszy film studencki na Festiwalu Filmów Komediowych i Niezależnych BAREJAda 2007.

Autor zdjęć i efektów specjalnych do filmu “Inspirations” w reż. Małgorzaty Gryniewicz. Autorem zdjęć do „Skarbów Ani K.”, filmu nagrodzonego m.in. Nagrodą Specjalną Jury na XVIII Festiwalu Mediów Człowiek w Zagrożeniu w Łodzi, Nagrodą Specjalną Jury X Festiwalu Kina Amatorskiego i Niezależnego KAN 2009, I Nagrodą na IV Festiwalu Kina Niezależnego “OFF jak gorąco” w Łodzi, I Nagrodą na Festiwalu Filmowym “Kino Niezależne Filmowa Góra”.

07.09.2009 22:14 Wykładowcy,