Petersen Oiko (rocznik 1983)

Oiko PetersenCeniony fotograf młodego pokolenia. Polski artysta, którego przygoda z fotografią rozpoczęła się dwa lata temu. Jego debiut wystawowy „Guys. From Poland with love” okazał się wielkim sukcesem. Wybrany spośród ponad czterystu zgłoszeń, został pokazany podczas 6. Fotofestiwalu w Łodzi. Oiko Petersen znalazł się także w gronie piętnastu najciekawszych młodych, polskich fotografów, zakwalifikowanych do projektu PhotoPoland przygotowanego we współpracy z Instytutem Adama Mickiewicza w Warszawie.

Na zdjęcia Petersena i jego rozumienie fotografii, nieustannie wpływa jego druga pasja – teatr. Dla artysty zarówno teatr, jak i fotografia polegają na tworzeniu alternatywnego świata, prowokowaniu transgresji aktora/aktorki/modela/modelki, na kreowaniu precyzyjnych i czystych emocji. Petersen publikował m.in. w Foto, Fluidzie, Pressie, Secesji.

Jego pierwsza wystawa pokazywana była do tej pory w Łodzi, Trójmieście, Wrocławiu, Warszawie. W tym roku prace Petersena można było także zobaczyć w Tempere w Finlandii i w Pingyao w Chinach podczas międzynarodowych festiwali fotograficznych. Do września 2008 r. jego zdjęcia można było oglądać w Centrum Sztuki Współczesnej – Zamek Ujazdowski, w ramach wystawy „Efekt czerwonych oczu. Fotografia polska XXI wieku”.

Wybrane prace

Guys 2 - Oiko PetersenBasen - Oiko PetersenOiko PetersenOiko PetersenOiko Petersen

15.10.2008 13:34 Wykładowcy,